Magda, Paweł i Ty - Krystyna Kleniewska-Kowaliszyn

21 magda-pawel-i-ty-w-iext43253976Magda, Paweł i Ty to książka niezwykła nie tylko dlatego, że opowiada o niesamowitych przygodach, jakie mieli Magda i Paweł podczas wakacji. Niezwykłość tej książki polega na tym, że tworzyć możesz ją i Ty - pisząc, rysując, rozwiązując łamigłówki i zagadki. Jeśli zabierzesz ją ze sobą na wakacje, na pewno nie zabraknie Ci dobrej zabawy!

 

 

 

Nieja i ja - Antonina Kasprzak

20. nieja-i-ja-w-iext48399569Po rozwodzie rodziców Irenka mieszka z mamą w starym, zaniedbanym domu babci. Czuje się tu samotna, tym bardziej, że mama jest wiecznie zapracowana, a babcia wyjechała właśnie do sanatorium. Pewnego dnia zjawia się tajemniczy pan Panek – antykwariusz i historyk zbierający materiały do książki o historii dzielnicy. Mama jest zachwycona nowym znajomym, Irenka jednak podejrzewa, że Panek nie jest zainteresowany ani książką, ani mamą, ale zapomnianym rodzinnym skarbem. W odkryciu przedwojennej tajemnicy i zdemaskowaniu nieuczciwego poszukiwacza skarbów pomaga Irence Franek (bratanek Panka) oraz Nieja – tajemnicza mała istota z innego wymiaru, która potrafi przenosić się w czasie.

 

 

 

Z igły widły - Dorota Strzemińska-Więckowiak

19. z-igly-widly-wierszowane-przyslowia-w-iext47886495Zabawne wierszyki w prosty sposób wyjaśniają znaczenie najbardziej znanych polskich przysłów, takich jak: „strach ma wielkie oczy”, „szukać igły w stogu siana” czy „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Dzięki wierszowanym opowiastkom bez problemu zrozumiesz, co one oznaczają, i zaczniesz ich poprawnie używać na co dzień. Pamiętaj, że „trening czyni mistrza”!

 

 

 

Bajki w zielonych sukienkach - Anna Mikita

18. bajki-w-zielonych-sukienkach-w-iext44489433

Bajki w zielonych sukienkach Anny Mikity to utwory o tematyce ekologicznej. W sposób dający wiele radości przybliżają dziecku otaczający je świat i jego problemy. Pomagają dostrzec i zrozumieć elementy tworzące środowisko naturalne oraz czynniki mające wpływ na jego jakość.

 

 

Werka rozterka i kempingowa niania - Patricia Hermes

17. werka-rozterka-i-kempingowa-niania-w-iext43262454

Wszystko sprzysięgło się przeciwko Werce, ale ona łatwo nie da za wygraną! W końcu jest twardą zawodniczką…
Werka jest zazdrosna, gdyż jej ukochana niania Ania każdą wolną chwilę poświęca Bo. Werka musi się go pozbyć, by  odzyskać miejsce u boku Ani. Na domiar złego  najlepsza przyjaciółka Werki, Luiza, okazuje się zdrajczynią, a mama na rodzinny kemping zaprasza Anię z Bo! Werka jest gotowa wcielić się w niedźwiedzia, żeby osiągnąć swój cel…

 

 

Braciszek - Helena Bross

16. klasa-1-b-braciszek-w-iext48099328

Rodzice oznajmiają Julce, że będzie miała młodszego braciszka lub siostrzyczkę. Dziewczynka z przejęciem dowiaduje się, skąd się biorą dzieci, głaszcze rosnący brzuch mamy i przygotowuje się do roli starszej siostry. A kiedy pojawia się braciszek… Co za rozczarowanie! Malec nic, tylko wrzeszczy, brudzi pieluchy i ubrania, nie daje rodzinie spać po nocach. Poza tym dorośli jakby zwariowali na jego punkcie. Na Julkę nikt już nie zwraca uwagi. Co najważniejsze, razem z dziewczynką dowiadujemy się nie tylko, czego się trzeba spodziewać po maluchu, lecz także tego, że mimo wszystko fajnie jest mieć braciszka!

 

 

Nela mała reporterka – Nela i skarby Karaibów

15. Nela

W tej książce zabiorę cię na niesamowitą wyprawę! Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat. Przeżyjemy wiele innych fantastycznych przygód! Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną, bo nie będzie to tylko podróż po Karaibach, ale wyprawa prawdziwych odkrywców.

 

 

Muminek pilnuje psa

21. muminek-pilnuje-psa-i-inne-opowiadania-b-iext39785447

Muminek zostaje poproszony o ważną przysługę – ma zaopiekować się psem Paszczaka pod jego nieobecność. Jednak pupil od początku sprawia kłopoty, nie jest skory do zabawy i cały czas trzyma się na dystans. Muminek jest zmartwiony, czy uda mu się dobrze wywiązać ze swojego zadania. Robi wszystko, aby zaprzyjaźnić się z psem. Czy dzięki wytrwałości uda mu się osiągnąć cel i oswoić zwierzaka?

 

 

Mały chłopiec. Koparka Marka –Emilie Beaumont

20.  maly-chlopiec-koparka-marka-b-iext36026062

Historyjka, dzięki której dziecko może identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. „Artur ma bardzo ładne auto. Więc kiedy jedzie nim na miasto, to nie parkuje byle gdzie, lecz na parkingu – każdy wie.” Seria "Mały chłopiec" składa się z książeczek: Wóz strażacki Jacka, Koparka Marka, Łódka Jurka, Samolot Karola, Auto Artura, Kolejka Błażeja, Autobus Mariusza, Traktor Tadka i Motor Marka.

 

 

Gucio gubi futerko – Lilianna Fabisińka

19. klinika-pod-bolilapka-gucio-gubi-futerko-b-iext43455682

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów. Gabi dostaje wyjątkowy prezent komunijny – świnkę morską. Dziewczynka nie może zabrać Gucia na zagraniczne wakacje, dlatego zostawia go pod opieką przyjaciółki. Czas spędzony bez właścicielki powoduje u zwierzątka stres, który doprowadza je do choroby. Czy lekarze z Kliniki pod Boliłapką zdołają pomóc Guciowi?

 

 

Zuzia pomaga mamie – Liane Schneider

18. zuzia-pomaga-mamie-b-iext35311297

Na placu zabaw stoi taka dziwna karuzela. Kiedy mama Zuzi zeskakuje z niej, skręca sobie nogę w kostce. Co za pech! Teraz Zuzia przejmuje obowiązki domowe. Robi to, co zwykle robi mama, a więc jest dorosła.

 

 

 

 

Psy i wilki - Imke Rudel

17. pixi-ja-wiem-psy-i-wilki-b-iext35358940

Czy wiecie, że wilki to dawni przodkowie psów, a psy to pierwsze oswojone zwierzęta domowe? W książce znajdziesz mnóstwo ciekawych informacji – na przykład dowiesz się, jak psy porozumiewają się między sobą oraz czy rozpoznają kolory.

 

 

 

 

Kraina nieczytania? - Magdalena Zarębska

16. kraina-nieczytania-b-iext41753249

Kacper i Staś to dwaj bracia, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania… Układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu podczas zabawy z jednej z książek wychodzi Skrzat Literka i nagle – kiedy chłopcy chcą się z nim zaprzyjaźnić – okazuje się, że nieczytanie wiąże się z poważnymi problemami… Nowy przyjaciel wprowadza braci w świat wyobraźni i pokazuje, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Historia, która porwie serce niejednego czytelnika, napełniając je pozytywną energią i chęcią do działania.

 

Dlaczego oczy kota świecą w nocy? - Dorota Sumińska

15. dlaczego-oczy-kota-swieca-w-nocy-i-inne-sekrety-swiata-zwierzat-b-iext34540789

O czym śni pies? Dlaczego macha ogonem? Dlaczego chomik chowa się w kątach i dziurach? Dlaczego jaszczurka gubi ogon? Książka intrygująca nieoczywistą wiedzą, opowiadająca o najbardziej charakterystycznych zachowaniach zwierząt, które może zauważyć dziecko, ale których ciekawy jest też rodzic. Krótkie scenki, do czytania dzieciom od lat najmłodszych

 

 

 

Od złości do radości - Anna Edyk-Psut

li00015

"Za czym tęsknisz? Czy kiedyś się czegoś przestraszyłeś? Kogo kochasz? Z kim się przyjaźnisz? Wierszyki o uczuciach opisują wszystkie odcienie emocji. Wraz z bohaterami książeczki możesz się cieszyć z grzybobrania, przyjaźnić z Grzesiem, tęsknić za latem i smucić z powodu straty misia Brysia. Bo przecież sam przeżyłeś kiedyś coś podobnego…"

 

  

Barbie tajne agentki

no00012

"Barbie i jej przyjaciółki jako zawodniczki z drużyny gimnastyki sportowej przyciągają uwagę szefowej agencji wywiadowczej. Zostają zwerbowane jako tajne agentki, które dzięki swoim nadzwyczajnym umiejętnościom akrobatycznym mają szansę unicestwić złodzieja klejnotów mających niebezpieczną moc. Czy stylowe i olśniewające superagentki wypełnią swą misję."

 

  

Lusia gdzie jesteś? - Kwietniewska -Talarczyk Marzena

no00011

"Babcia Łukasza musi wyjechać i zostawia pod opieką wnuczka swoją śliczną kotkę syberyjską. Łukasz nie jest z tego powodu zbyt zadowolony, nie lubi Lusi i nie chce się nią zajmować."

 

 

  

Ile prawdy w powiedzonkach o zwierzętach - Agnieszka Pilchowska

no00010

"W świat powiedzonek o zwierzątkach wprowadza nas 15 historyjek nawiązujących do obszarów rodzimej kultury, języka i tradycji. Ciekawe i nietuzinkowe – czasami rozbawią, czasami skłonią do przemyśleń na temat tolerancji, miłości i zrozumienia, a czasami zachęcą do łamania stereotypów i szukania konstruktywnych rozwiązań w każdej sytuacji i w każdej rodzinie. Dla dzieci stanowią świetną propozycję edukacyjną, dla czytających im rodziców inspirację do budowania jeszcze lepszych relacji z własnymi dziećmi. Bo przecież jabłko nie pada daleko od jabłoni."Nasza wspaniała Ojczyzna - Joanna Wieliczka-Szarkowa

no00009

"Kolejną ilustrowaną książkę dla dzieci w popularnej serii wydawniczej "Kocham Polskę" polecamy uwadze rodziców, którzy swoim pociechom pragną przekazać wiedzę o Polsce, o jej historii, tradycjach, bohaterach, ważnych wydarzeniach i miejscach. Autorzy w prosty i bardzo interesujący sposób przedstawili regiony Polski oraz zwyczaje i postacie historyczne z nimi związane."

 Niezwykłe bajki. Wyjątkowi są tuż obok.

no00008

"Publikacja zawiera wspaniałe bajki mówiące o akceptacji dzieci niepełnosprawnych. W projekt organizowany przez Przedszkole „Słoneczna Szóstka” w Śremie zostały zaangażowane gwiazdy, które udzieliły swojego głosu. Byli to między innymi: Magdalena Różczka, Agnieszka Kaczorowska, Krzysztof Wieszczek, Agata Nizińska, Joanna Jabłczyńska, Olga Bończyk, Dorota Czaja, Elżbieta Jędrzejewska, Jan Paszkowski, Michał Tomala, Aldona Orman, Michał Milowicz, Agnieszka Więdłocha, Marysia Góralczyk, Marcin Mroczek, StefanoTerazzino, Bartosz Obuchowicz, Andrzej Młynarczyk, Bartek Jędrzejak, Dariusz Kuźniak, MisheelJargalsaikhan."

 

Hipacy chce się zakochać - Katarzyna Ziemnicka

cz00021

Kot Hipacy ma już dość samotności – postanawia znaleźć sobie miłą kotkę na resztę życia. Okazuje się, że nie jest to takie proste, zwłaszcza, gdy spotyka wyniosłą Lukrecję, zimną jak lód Ignację i Gryzeldę, z którą przeżywa niezapomnianą randkę w Muzeum Naleśników. Jak to jest być zakochanym, a jak samotnym? Jak rozpoznać prawdziwego przyjaciela? Czy inni są nam potrzebni, abyśmy mogli powiedzieć: "Tak! Jestem szczęśliwy"?

 

 

Żabcio marzyciel - Mariusz Niemycki

cz00020

Drogi czytelniku, poznaj niesamowite przygody Żabcia, niesfornego, ale dobrotliwego mieszkańca Żabocina, który na własnej żabiej skórze przekonuje się, że czasami warto posłuchać rady kogoś starszego i mądrzejszego. Każda z jego zabawnych przygód dotyczy ważnych spraw z życia  przedszkolaka. Prosta, wpadająca w ucho wierszowana opowieść, napisana obrazowym językiem, z pewnością zachęci dzieci do nauki czytania.

 

 

 

Jak kózka uczyła się pływać - Nele Moost

cz00019

Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

 

 

 

Laura i niebieski pociąg - Agnieszka Bałaga-Kupis

cz00017

Laura - dziewczynka jakich wiele. Ma mamę, tatę i siostrę. I całe mnóstwo kłopotów. A to mama każe iść spać, a to jeść, a to kuzyn nie chce zabawki pożyczyć, a tato bawi się z młodszą siostrą. Sama siostra też życia nie ułatwia i w tarapaty Laurę wpędza. A rodzice cały czas się wymądrzają. Na szczęście Laura ma także przyjaciela. Wspaniałego i mądrego Konduktora Sen, dzięki któremu przeżywa ekscytujące przygody i coraz lepiej rozumie, dlaczego jednak rodzice mają rację.

 

Oko w oko ze zwierzakiem - Renata Piątkowska

cz00016

Zbiór opowiadań o niezwykłych zwierzętach. O gwarku, który oświadczył się babci. O małpce, która pilnowała stada kóz. O psach, które podróżowały moskiewskim metrem. O gołębiu pełniącym służbę wojskową. O delfinach, które uratowały człowieka przed rekinem. O słoniach, które przeżywały żałobę po śmierci swego opiekuna. O małym koniku, który był przewodnikiem niewidomego. O śwince wietnamskiej, która potrafiła udawać groźnego dzika. O wydrze na królewskim dworze. Ciekawe historie dla wszystkich wielbicieli zwierząt.

 

Babcia w czerwonej sukience - Aldona Pydych

cz00015

Autorka swoje utwory adresuje głównie do dzieci i ich rodziców, dzieli się doświadczeniem zawodowym i osobistym. Jej wiersze mogą być inspiracją do rozmów o zdrowiu, zachowaniu, zjawiskach przyrodniczych, zdrowym odżywianiu, mogą przygotować dziecko do roli przedszkolaka. Dla starszych dzieci zaś będą miłym wspomnieniem przedszkola. Dla autorki ważne jest to, aby wierszyki swoją treścią uczyły i bawiły dzieci. Dlatego nie unika żartów, a wiersze najczęściej kończy morałem.

 

Świerszczyk – Wielka księga

15.wielka-ksiega-swierszczyka-b-iext28449624Z okazji siedemdziesiątej rocznicy istnienia Świerszczyka powstała Wielka Księga wypełniona najpopularniejszymi tekstami i bohaterami: Kotkiem Mamrotkiem, Zającem Kicajem i oczywiście najbardziej rozpoznawalnym polskim świerszczem - Bajetanem Hopsem. Do czytania przez dzieci i całe rodziny. Bo jak mawia Bajetan - "czytanie dobrze działa na rozum i chroni od kataru"!

 

 

Zosia i jej zoo; Samotne lwiątko - Amelia Cobb

14.zosia-i-jej-zoo-samotne-lwiatko-b-iext24715961Azyl Zoologiczny to wyjątkowe miejsce założone przez pana Horacego. Horacy podróżuje po całym świecie i często spotyka różne egzotyczne zwierzęta, które potrzebują pomocy i są w niebezpieczeństwie. Uratowane zwierzęta trafiają do Azylu Zoologicznego, gdzie odnajdują nowy dom i mają wspaniałą opiekę.
Zosia mieszka w Azylu Zoologicznym, gdzie zawsze dzieje się coś ekscytującego. Dziewczynka kocha zwierzęta i uwielbia się nimi zajmować. Ma też pewien niezwykły dar… rozumie mowę zwierząt! Jest to jej największy sekret.
Małe, porzucone lwiątko zostaje uratowane przez Horacego i przywiezione do zoo. Jest przestraszone i bardzo samotne. Zosia ma plan, jak mu pomóc, ale to bardzo ryzykowny plan...

 

 

Bolek i Lolek ; Straszne skutki oglądania telewizji - Maciej Wojtyszko

13.bolek-i-lolek-straszne-skutki-ogladania-telewizji-b-iext28324157Ja Dryyń! Zadzwonił dzwonek u drzwi! Czy to Mama? Czy to Tata? A może potwór… Każdy, kto ogląda telewizję, wie, że potwory czyhają wszędzie i są strrrrasznie groźne…  Pewnego wieczoru chłopcy słyszą dzwonek do drzwi i są przerażeni!  A jeśli to on? Pewnie przyszedł, aby ich pożreć? Bolek i Lolek muszą stawić czoła niebezpieczeństwu, ale jak dwaj  mali chłopcy mają poradzić sobie z ogromnym Potworem?

 

 

Charlie i fabryka czekolady - Roald Dahl

12.charlie-i-fabryka-czekolady-b-iext27636455Ulubiona szkolna lektura w nowym przekładzie Magdy Heydel.
Charlie znajduje Złoty Bilet do fabryki czekolady szalonego pana Wonki. Chłopiec nie spodziewa się, że trafi do tak fantastycznego świata. Pracują w niej małe tajemnicze stworzenia, które uwielbiają kakao. Rzeką płynie czekolada, a wszystkie rośliny zrobione są ze słodyczy. Czy ty też masz ochotę popłynąć landrynkową łodzią i spróbować gumy o smaku trzydaniowego obiadu? Albo dostać telewizor, z którego można wyciągać prawdziwe czekoladowe batoniki?

 

Dokuczalska - Joanna Fabicka

Autorzy wszystkic11.dokuczalska-b-iext28146712h opowiadań to doskonali obserwatorzy dzieci, ich środowiska, problemów i radości. Często czerpali z własnych doświadczeń.
O czym poczytamy w tym tomie:
- o Amelce, która bardzo lubiła dokuczać innym, zwłaszcza szczypać i robić brzydkie psikusy,
- o dzieciach w przedszkolu, które nie umiały się jej przeciwstawić,
- o tym, co się dzieje, gdy nagle nie możemy już liczyć tylko na siebie,
- o tym, jak jest wtedy przykro,
- i o tym, że warto wybaczać, bo... podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Arcybolek, Chorowitek czy Gaduła, każdy jest ważny!

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl