startujących z całej gminy, tylko dziewięć dzieci odpowiedziało poprawnie na wszystkie pytania. Organizatorzy docenili ten fakt, wręczając całej dziewiątce równorzędne nagrody w postaci pięknych, bogato ilustrowanych i zdobionych wydań baśni. Lista nagrodzonych:
Jakub Bajonczak kl. III B – Stare Bojanowo
Alicja Mueller kl. IIIA – Stare Bojanowo
Tobiasz Kamieniarz kl. III A – Stare Bojanowo
Józefina Koczorowska kl. II A – Stare Bojanowo
Sebastian Lester kl. II A – Stare Bojanowo
Michalina Żyto KL. III – Żegrówko
Martyna Ziegler kl. III – Żegrówko
Jonasz Markowski kl. III – Bronikowo
Wiktoria Michalska kl. II – Bronikowo
Mniejszym powodzeniem cieszył się drugi z konkursów: „Opowieść wigilijna”. Adresowana do uczniów z klas V- VI propozycja literackiej interpretacji Wigilii, mimo wdzięcznej tematyki nie znalazła wielu chętnych. Dzieciaki nie chcą pisać. A szkoda, bo jak już się wysilą, to wychodzą rzeczy ciekawe. (Tym bardziej cieszy fakt, że konkurs przekroczył administracyjne granice gminy i przyciągnął uczniów Szkoły Podstawowej z Dłużyny.) Z dziewięciu nadesłanych na konkurs prac, jury wybrało pięć najlepszych, których autorami są:
1. Alicja Walczak - Dłużyna
2. Marcelina Jędrczak – Stara Przysieka Druga
3. Marzena Mocek – Dłużyna
4. Jacek Kuciak – Stare Bojanowo
5. Beata Śledź – Dłużyna
Nagrody książkowe zwycięzcom wręczyli dyrektor Centrum Kultury Eugeniusz Kurasiński i kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej Danuta Hampel.
Zdecydowanie od reszty odstaje i wyróżnia się praca zdobywczyni pierwszego miejsca - Alicji Walczak.
Piękna, ładnym stylem kreślona opowieść. Wprowadza liczne dialogi i zaskakujące elementy personifikacji. Świąteczne drzewko walczy ze stołem wigilijnym o hegemonię podczas wigilijnego wieczoru. Skądś znamy, proszę państwa, tę postawę współzawodnictwa, prawda? Na szczęście problem rozwiązuje puenta na końcu utworu. Przynajmniej w wieczór wigilijny – sugeruje - postarajmy się odłożyć codzienne zmagania kto, kogo wcześniej… i usiąść do wieczerzy z pokorą, i radością w sercu. Kilkunastoletnia Ala zachęca do tego w sposób: trafny i przekonywujący, zaskakujący i zabawny nieco, bo bawi nas przecież, ta postawa nabzdyczonych swoją ważnością przedmiotów. Bravo Alicja! Zawodowcy przy tobie wysiadają.

K. Styzińska