rodo

t36

Centrum Kultury w Śmiglu wraz z Ośrodkiem Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu i Radą Sołecką wsi Bielawy zorganizowało 7 lipca br. w Żegrówku XIX Turniej Wsi. W tegorocznym turnieju wzięły udział 15 osobowe reprezentacje wsi: Nietążkowo, Jezierzyce, Karśnice, Czacz, Bielawy, Żegrowo, Stare Bojanowo, Bruszczewo, Spławie, Nowa Wieś, Żegrówko, Robaczyn, Wonieść, Chełkowo, Bronikowo, Czaczyk, Stara Przysieka Druga oraz Nowy Białcz.

 

 

 

  

 

muzol30Jubileuszowy festiwal przeszedł do historii. Poziom, jak zwykle, był bardzo wysoki i wyrównany, więc jury w składzie: Aleksander Maliszewski, Halina Benedyk, Marzena Osiewicz i Zofia Nowakowska nie miało łatwego zadania. 

 

 

 

 

  

Chór „Harmonia” oraz Śmigielski Chór Dziecięco-Młodzieżowy w niedzielę 2 czerwca br. z sukcesami zaprezentowały się w Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, gdzie odbyło się 44. Wielkopolskie Święto Pieśni i Muzyki, któremu towarzyszył Konkurs Chórów Regionu Wielkopolski Zachodniej Projektu Akademia Chóralna-Śpiewająca Polska 2019.

Zarówno ,,Harmonia” jak i chór dziecięco-młodzieżowy zdobyły Srebrne Pasmo. W kategorii dorosłych uczestniczyło 15 chórów amatorskich z Zachodniej Wielkopolski i Województwa Lubuskiego. Chórzyści ze Śmigla wykonali ,,Cześć Ci Polsko” Karola Kurpińskiego, ,,W Kadzidlańskim boru” Tadeusza Sygietyńskiego, pieśń Stanisława Moniuszki pt. ,,Kozak” oraz piosenkę z repertuaru Ireny Jarockiej ,,By coś zostało z tych dni” w opracowaniu na 4 głosy przygotowanym przez dyrygenta Piotra Majera.

Młodzież pod dyrekcją Emilii Ziegler rywalizowała z 9 chórami. Program konkursowy Śmigielskiego Chóru Dziecięco-Młodzieżowego będzie można usłyszeć na żywo już 15 czerwca o godz. 19:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu.

asmo5

 

asmo6

 

dni5

 

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Śmigla zainaugurowała XXVIII Dni Śmigla, które odbyły się 24-26 maja 2019 r.

Wydarzenie było okazją do przedpremierowej prezentacji sali widowiskowej Centrum Kultury po zakończonym remoncie.  Okolicznościowy wykład wygłosił dr hab. Maksymilian Stanulewicz. O część artystyczną zadbała grupa „Familiaris”.

 

  

 

imieniny65

V imieniny śmigielskich wiatraków – Serwacego i Pankracego odbyły się 11 maja. Imprezę połączono z jubileuszem 130-lecia Koła Pszczelarzy w Śmiglu, tak więc motywem przewodnim tegorocznych imienin były pszczoły. Imieninowy festyn, po raz kolejny poprzedził kilkudniowy plener malarsko-rzeźbiarski, a efekty pracy artystów: Doroty Goleniewskiej-Szelągowskiej, Eugeniusza Szelągowskiego, Stanisława Babczyńskiego, Marioli Przymuszały, Marii Silskiej, Jolanty Kempy-Małeckiej, Beaty Kot-Gustaw, Anny Hryniewicz-Szulc, Dominika Samola, Antoniego Szulca – komisarza pleneru oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kościanie można było podziwiać na prezentowanej wystawie poplenerowej. 

 

muzolki

Wokalistki Studia Piosenki „Muzol” wystąpiły 14 kwietnia na XXVIII Festiwalu Piosenki w Złoczewie, gdzie osiągnęły ogromny sukces – zajęły I miejsce w kategorii zespołów wokalnych.

Dodatkowo, po występach indywidualnych, Ewa Przymus i Paulina Szczepaniak zdobyły wyróżnienia, Martyna Maślanka - III miejsce, a Nadia Olejnik - II miejsce. Gratulujemy!

 

 

kon2

10 marca br. odbył się koncert muzyki rozrywkowej w wykonaniu Krzysztofa Koniarka z zespołem. Wokalista zaproponował słuchaczom utwory autorskie, biesiadne klasyki oraz kultowe covery. Bardzo szybko nawiązał kontakt z publicznością, a jego bezpośredniość i poczucie humoru sprawiły, że koncert był pełen pozytywnej energii.

 

 

 

hol17

Koncert Damiana Holeckiego z zespołem zorganizowany przez Centrum Kultury w Śmiglu z okazji Walentynek, cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Bilety zostały wyprzedane już kilka dni przed imprezą.

 

 

 

 

kot17

1 lutego w kaplicy poewangelickiej w Śmiglu została otwarta wystawa malarstwa Beaty Kot-Gustaw z Lublina.  

 

 

 

 

 

 

50620556 2233519743374702 5741634687860736000 n

24 stycznia br w auli ZSP w Nietążkowie odbył się balik karnawałowy, zorganizowany przez Centrum Kultury w Śmiglu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu. Dzieci przebrały się za postaci z bajek, nie zabrakło też piłkarzy, strażaków i policjantów. Najmłodsi bawili się w rytm muzyki, uczestniczyli w konkursach i zabawach. Na każdego czekał słodki poczęstunek.

 

 

 

 

wosp20193

„Pomaganie jest dziecinnie proste” – pod takim hasłem odbyła się 13 stycznia zbiórka w czasie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem jej celem był zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl