Audiencja III, czyli raj Eskimosów

28617128 1685263854885891 4181916089552557103 o

W sobotnie popołudnie, 3 marca br., grupa teatralna „Przyjaciele” działająca przy Centrum Kultury w Śmiglu, kolejny raz gościła Izabellę Tarasiuk-Andrzejewską i Janusza Andrzejewskiego – aktorów „Sceny z Bliska”. Tym razem ten niezwykły duet artystyczny zaprezentował spektakl „Audiencja III, czyli raj Eskimosów”, na podstawie sztuki Bogusława Schaeffera. W czasie przedstawienia publiczność miała okazję podziwiać aktorstwo we wszelkich jego aspektach. 

Czytaj więcej...

Koncert Grupy MoCarta

moc00035

To był niesamowity koncert. Pomysłowość i wirtuozeria Grypy MoCarta wprost zadziwiała widzów. Jeśli ktoś wątpił, że można stojąc na jednej nodze grać na instrumencie jednocześnie śpiewając i odbijając piłeczkę tenisową, to przekonał się, że ... można! Dziękujemy Grupie MoCarta za niezapomniane chwile. 

 

Czytaj więcej...

Otwarcie kaplicy po remoncie

otwarcie26

W minioną sobotę wyremontowana kaplica poewangelicka w Śmiglu stała się miejscem promocji książki dr Kamili Szymańskiej "Martin Adelt". Spotkanie uświetnił koncert trio Taklamakan z Opalenicy.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

26 Finał WOŚP

wosp2018102

 Organizując tegoroczną zbiórkę Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy postawiła sobie kolejny cel – tym razem było to wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Fundacja pragnie wyposażyć w sprzęt podstawowe oddziały neonatologicznych, tak by dzieci rodzące się w mniejszych miejscowościach miały takie same szanse na leczenie jak te, które urodziły się w Warszawie, Krakowie, czy Poznaniu, gdzie dostęp do nowoczesnej aparatury medycznej jest łatwiejszy.

Mimo problemów lokalowych związanych z termomodernizacją obiektu Centrum Kultury postanowiliśmy dołączyć się do działań 26 Finału WOŚP.
W tym roku w ramach naszego sztabu działało 54 wolontariuszy, którzy przemierzali ulice Śmigla, Starego Bojanowa i Czacza kwestując na rzecz orkiestry od wczesnych godzin rannych.

Czytaj więcej...

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl