Świąteczno-wielkanocne spotkanie z bajką w Starym Bojanowie 20 marca 2014 roku filia biblioteczna w Starym Bojanowie po raz kolejny włączyła się do akcji głośnego czytania przez znane osoby „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Zaproszonym gościem bibliotekarki i grupy 52 uczniów klas II i III był ks. proboszcz z parafii w Starym Bojanowie, Piotr Kufliński. Przeczytał on dzieciom baśń pt. „Baśń o czarnym chlebie” Konstancji Rostworowskiej. Ponieważ jej czytanie zajęło niemal godzinę, w trakcie zrobiono przerwę, podczas której uczniowie zostali obdarowani słodyczami.
Po zakończeniu czytania dzieci rozmawiały z gościem na temat poszanowania chleba. Zadawały wiele ciekawych i ważnych pytań. Ksiądz proboszcz pokazał im również książkę z 1906 roku, „Hrabia Monte Christo”, otrzymaną od mamy i darzoną w związku z tym ogromnym sentymentem. Ogólne zdziwienie i niedowierzanie dzieci wywołał fakt, że przeczytał ją ok. 100 razy, przy okazji stwierdzając, że prawie każdy człowiek ma swoją ulubioną książkę, do której często wraca.
Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze i z pewnością nie było ostatnim w ramach ogólnopolskiej akcji.

G. Pietrzykowska