Misją Latających Babć jest realizowanie swoich pasji przez panie w wieku 55+. Pasji, na które do tej pory nie było czasu, które były odkładane „na później” ze względu na pracę, obowiązki domowe, rodzinę.
Latające Babcie połączyła wspólna pasja – pisanie. Spełniają się, pisząc dla dzieci bajki, wiersze i opowiadania, a potem prezentując swoje utwory w formie bajkowych spektakli w domach dziecka, placówkach opiekuńczych i wychowawczych, przedszkolach, bibliotekach, szpitalach. Od kiedy nauczyły się „latać”, ich życie nabrało dodatkowych barw i wyjątkowego tempa. Uczestniczą w warsztatach literackich, teatralnych i psychologicznych. Same zdobywają na to pieniądze, opracowują scenariusze i scenografie do kolejnych przedstawień. Tworzą dekoracje i potrzebne rekwizyty. W odwiedziny do dzieci wybierają się w niecodziennych strojach, wzbudzając radość i zachwyt. Bajkowa sceneria dodaje ich utworom uroku i pobudza wyobraźnię małych widzów. Dzieci zaniedbane, chore, samotne, do których chcą dotrzeć, łakną zainteresowania dorosłych i czekają na tego typu imprezy. Cieszą się z możliwości nawiązania bezpośredniego kontaktu z autorem i wykonawcą. Liczą na rozmowę oraz na czynne uczestnictwo w spektaklu.
Latające Babcie są pełne zapału, energii, obdarzone licznymi talentami i umiejętnościami. Łączy je przede wszystkim to, że działają z pasją.
W maju 2010 roku gościły w Belwederze na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP z okazji Gali Wolontariatu, gdzie dostały jedno z trzech wyróżnień za działalność wolontariacką. W marcu 2011 roku Latające Babcie zostały w Łodzi uhonorowane tytułem „Kobiety Niezwykłej”. We wrześniu 2011 zostały zaproszone do Pałacu Prezydenckiego na Krakowskim Przedmieściu, gdzie z rąk małżonki Prezydenta RP p. Anny Komorowskiej odebrały jedną z trzech nagród w konkursie „Dojrzałość w sieci”.
Jak zwykle, zakończonej transmisji, rozgorzała w bibliotece długa dyskusja na temat nowo poznanych gości i ich pasji. Kawy nie brakowało, ciasteczek również, na rozmowie miło upływał czas, a następne spotkanie dopiero za tydzień. Zapowiada się równie pasjonująco, gdyż naszym internetowym gościem będzie niesamowita 73-letnia didżejka – DJ Wika.

M.D.