Publikacja została wydana nakładem Urzędu Miejskiego Śmigla dzięki pozyskanemu wsparciu ze środków Unii Europejskiej, dlatego osoby, które uczestniczyły w autorskim wieczorze otrzymały książkę nieodpłatnie. Dla przybyłych cenna była również dedykacja autorki, która dokonała tego dnia wielu wpisów do publikacji, a także odebrała wiele gratulacji, m.in. bukiet kwiatów z rąk burmistrza Wiktora Sneli. Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in.: Iwona Bereszyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego oraz Wiesław Kasperski – przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla.
Główna uroczystość jubileuszowa odbyła się 26 kwietnia w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu. Kluczowym punktem programu był koncert, który poprowadzili wspólnie dyrygenci: Piotr Majer i Aleksandra Benyskiewicz-Grousset. Wśród wykonanych utworów znalazły się również dwa premierowe: z muzyką Vangelisa z filmu „Krzysztof Kolumb 1492. Wyprawa do raju” oraz w afrykańskim rytmie „Sizohamba Naye”. Koncert poprzedziła prezentacja multimedialna poświęcona towarzystwu, którą przygotowała Kamila Grocka, kronikarz „Harmonii”, a także wystąpienie autorki wspomnianej publikacji, która w kilku słowach przedstawiła okolicznościowe wydawnictwo.
Jubileuszowe uroczystości były okazją do wręczenia honorowych odznaczeń. „Harmonia” otrzymała przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę: „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, zaś Zarząd Główny Polskiego Związku Chórów i Orkiestr nadał towarzystwu najwyższe odznaczenie, a mianowicie: „Złotą Odznakę z Wieńcem Laurowym”. Odznaczenia PZCHiO otrzymali także indywidualni członkowie „Harmonii”, trzy odznaczenia przyznano pośmiertnie. Dekoracji dokonał Tadeusz Paprocki – prezes leszczyńskiego oddziału związku wspólnie z sekretarzem PZCHiO, panią Julią Woźniak. Ponadto podczas uroczystości podziękowania i pamiątkowe dyplomy przygotowane przez towarzystwo odebrali członkowie wspierający „Harmonię”.
Nie zabrakło także życzeń od przedstawicieli samorządów: Powiatu Kościańskiego oraz Ziemi Śmigielskiej, zaprzyjaźnionych chórów, miejscowych organizacji, jak również przedstawicieli samorządowych jednostek organizacyjnych. Okolicznościowy kosz róż wręczyli jubilatom: Burmistrz Śmigla, Wiktor Snela i Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla, Wiesław Kasperski. Bukiety kwiatów odebrali również dyrygenci, prezes towarzystwa - Krystyna Schulz oraz skarbnik - Zofia Wasielewska.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością także: Małgorzata Adamczak – poseł na Sejm RP, Edward Strzymiński – wicestarosta Kościański, Iwona Bereszyńska – przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego, Dorota Lew-Pilarska - burmistrz Czempinia oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Krzywinia – Joanna Ziętkiewicz.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu „Harmonia” w dniu jubileuszu zaprezentowała się w innych strojach. Panie otrzymały nowe spódnice i szale, a panowie pozyskali stosowne krawaty. Nowe były również teczki na nuty.
Jubileuszowe obchody zostały przeprowadzone w ramach projektu pt. „Zorganizowanie koncertów i wieczoru autorskiego, wydanie publikacji oraz zakup elementów strojów dla członków chóru z okazji 120-lecia założenia Towarzystwa Śpiewu „Harmonia”, który na wniosek Gminy Śmigiel otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich – Europa inwestująca w obszary wiejskie i został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

AKA

Koncert Jubileuszowy 26.04.2013