W naszej gminie imprezy finałowe odbywały się, jak zwykle w czterech miejscowościach: w Bronikowie (które ma własny sztab) oraz w Czaczu, Żegrówku i Śmiglu skupionych w jednym, śmigielskim sztabie.
W tym roku wszystko rozpoczęło się w Śmiglu. O godzinie 13:00 przed Centrum Kultury podjechał samochód terenowy zespołu Kowal Extreme off Road, który każdego chętnego, za dowolną kwotę wrzuconą do puszki, miał zabrać na szaloną jazdę po terenie przy wiatrakach. Niestety, być może spowodowała to mroźna pogoda – chętnych do przejażdżki brakowało. O godz. 17:00 rozpoczął się koncert w sali widowiskowej. Tu z przedstawieniem pt. „Hipermarket” wystąpiła śmigielska młodzież gimnazjalna, „Pryzmat – Bis”, wokaliści z GOK w Przemęcie i Ania Matuszkowiak z Kościana. Występy przeplatane były coroczną licytacją. Wśród gadżetów WOŚP w tym roku znalazły się: karty PKO, kubek, płyta DVD, kalendarze, koszulki oraz „serduszkowy” pendrive. Zlicytowane zostało także wiele rzeczy ofiarowanych na ten cel przez Urząd Miejski Śmigla. Były to nie tylko cenne publikacje i materiały promocyjne naszego miasta, ale też akwarele i pamiątki z miast partnerskich np. z Kamenic nad Lipou. Wśród licytowanych atrakcji znalazła się godzinna jazda samochodem terenowym z zespołem Kowal Extreme off Road i przejazd bryczką podczas parady X Włościańskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami, który odbędzie się 1 maja tego roku. Ciekawy przedmiot podarowała Wielkiej Orkiestrze Poseł RP Małgorzata Adamczak – był to kryształowy dzwonek sejmowy. Największym darczyńcą tegorocznego finału był Zakład Lakierniczo-Blacharski Przemysława Zielińskiego z Nadolnika, który podarował aż sześć talonów na usługi w swoim zakładzie o wartości 250 zł każdy. Trzy z nich zostały zlicytowane w Czaczu, a trzy w Śmiglu. Łącznie z licytacji zebraliśmy kwotę 1.307 zł.
Na zakończenie finału odbyły się koncerty dwóch zespołów. W rytm disco, pop i funk wprowadził nas zespół „Groovetime” z Poznania, natomiast w atmosferę jazzowo-blusową „Jam Ping Pong” z Kościana – w którym na gitarze gra mieszkaniec naszej gminy – Michał Dolata.
Koncert w Żegrówku rozpoczął się o godz. 14:00. Atrakcji tego dnia dostarczyły nam dzieci z przedszkola w przygotowanych przez siebie występach. Poza tym zostały odśpiewane piosenki w wykonaniu zuchów i harcerzy. Nie zabrakło również występów tanecznych i teatralnych. Niezawodni harcerze z 2 ŚD „Słoneczna Gromada” dali pokaz udzielania pierwszej pomocy, a całość zakończył występ gości specjalnych – tancerzy z ZPiT „Żeńcy Wielkopolscy.
Równie wesoło i zróżnicowanie było w Czaczu. Oprócz występów uczniów tamtejszej szkoły, którzy m.in. przedstawili „Rzepkę” Jana Brzechwy. Wszystkich zebranych zachwycił także swoim rockowym graniem młodzieżowy zespół muzyczny pod kierunkiem Piotra Andrynowskiego, występującego tym razem na perkusji. Koncert zakończył recital Przemysława Hana.
We wszystkich miejscowościach skupionych wokół śmigielskiego sztabu nie zabrakło „Światełka do Nieba”, czyli pokazu sztucznych ogni – symbolu łączącej wszystkich tego dnia energii.
tym jak przebiega Finał WOŚP decyduje nie tylko jego sztab, czy wolontariusze. Wielkie znaczenie ma tu serce okazane przez sponsorów i darczyńców. Mieliśmy zawsze takie szczęście, że pomocy nigdy nam nie odmówiono. W tym roku udzieliły nam jej tradycyjnie dwie śmigielskie restauracje „Marta” i „Poemat”, dzięki którym wolontariusze i wykonawcy mogli się pożywić ciepłą zupą i kiełbasą. Pomocy nie odmówił nam również Krzysztof Moszak ofiarując „smycze” do identyfikatorów.

M.D.

Czacz

 • 031
 • 033
 • 012
 • 028
 • 030
 • 003
 • 027
 • 011
 • 001
 • 023
 • 026
 • 022
 • 013
 • 006
 • 018
 • 004
 • 010
 • 005
 • 020
 • 025
 • 009
 • 021
 • 029
 • 002
 • 032
 • 007
 • 016
 • 008
 • 017
 • 024
 • 015
 • 019
 • 014

Śmigiel 

 • 012
 • 003
 • 011
 • 001
 • 013
 • 006
 • 004
 • 010
 • 005
 • 009
 • 002
 • 007
 • 008
 • 015
 • 014

Żegrowo

 • 003
 • 001
 • 006
 • 004
 • 005
 • 002

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl