Chodzi o opiekunów i nasze możliwości kadrowe. Biblioteka w tym czasie normalnie funkcjonuje: działa czytelnia, Internet i wypożyczalnia. 24. szczęśliwców, których rodzice pierwsi odpowiedzieli na naszą propozycję letniego wypoczynku, ma się dobrze i chętnie uczestniczy w zajęciach. Inicjatorka przedsięwzięcia Barbara Mencel i kierownik biblioteki Danuta Hampel dbają, żeby mali akademicy się nie nudzili. Co prawda, z niektórych zaplanowanych punktów programu trzeba było zrezygnować ze względu na pogodę (tyle chmur i deszczu w lipcu? – kto to widział!), ale jak powiadają: „Co się odwlecze, to nie uciecze”. Przed Akademią jeszcze półtora tygodnia zajęć. Póki co, w miarę możliwości dzieci chodzą na spacery, bawią się w różne zabawy, tańczą, poznają wzajemnie, uczą ciekawych rzeczy (ostatnio zgłębiały tajniki zachowania się przy stole) i wygląda na to, że dobrze się bawią.

K. Styzińska