W działaniach WOŚP nie mogło zabraknąć wolontariuszy z naszej gminy. Sztab nr 418 utworzony przy Centrum Kultury w Śmiglu skupiał 53 wolontariuszy z Czacza, Starego Bojanowa i Śmigla. Z uwagi na brak sali w Centrum Kultury, już drugi rok z rzędu koncert finałowy odbył się w sali wiejskiej w Czaczu. Było to możliwe dzięki prężnie działającej tam grupie wolontariuszy pod opieką nauczyciela – Piotra Koniecznego. Imprezę rozpoczęły piosenką, tańcem i występami instrumentalnymi dzieci z miejscowej szkoły. Miłą niespodzianką był w tym roku występ przedstawicieli Rady Rodziców. Nie zabrakło również tancerzy z ZPiT „Żeńcy Wielkopolscy”, muzyków Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla, tancerzy ze Szkoły Tańca „Poezja” z Kościana, czy wokalistek Studia Piosenki „Muzol”. Występy przeplatane były specjalną loterią fantową.
Po godzinie 18:00 rozpoczęła się, budząca wiele emocji licytacja. Jak zawsze największe powodzenie miały rzeczy przysłane przez Fundację WOŚP: koszulki, kalendarze, saszetki, breloczki czy budzik. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się kubki i kalendarze z grafiką 27 Finału wykonane przez zakład fotograficzny Poli-Color. Najwyższą kwotę w licytacji, bo aż 520 zł, uzyskała bluza Jarosława Hampela. Niewiele mniej, bo 500 zł, wylicytowano za tzw. „Wośpowego Misia Przechodniego”, który brał udział w licytacji już trzeci rok z rzędu. Dużo pozytywnych emocji wzbudziła też licytacja szalika-komina, który przekazały wolontariuszki Stasiakówne ze Śmigla. Jego cena wywoławcza wynosiła 27 gr (z okazji 27 Finału), a został wylicytowany za 117 zł. Wśród prawie siedemdziesięciu zlicytowanych rzeczy znalazły się m.in. talony na masaż w Salonie Masażu „Spokój Ducha”, talon na czyszczenie tapicerki z firmy Dommart, talony do siłowni TGV- Club Kościan, Voucher na całodzienną trasę z Grupą Motocyklową Wind Wolves, książki i gadżety promocyjne z Urzędu Miejskiego w Śmiglu, czy kubki z autografami Mezo i Anny Wyszkoni.
Ogółem z licytacji udało się zebrać kwotę 6280,00, natomiast całą tegoroczną zbiórkę zakończyliśmy z kwotą 29 486,37.
M.D.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - https://ck-smigiel.pl/images/wydarzenia/2018/wosp2019