Z naszej historii

image1

O tym jakim powodzeniem cieszy się nasz dział „Historia regionu” może świadczyć fakt, że bardzo często otrzymujemy maile z prośbami od osób szukających informacji na temat swoich przodków.
Podobny list-prośbę przysłała do nas pani Elżbieta mieszkająca obecnie w Szwecji.
Pani Ella pisze: Poszukuję mojej prababci o nazwisku Flechner. Wiem ze zmarła w Koszanowie w 1956 roku. To była bardzo ciekawa kobieta. Wiem, że miała gospodę w okolicy. Zarządzała nią nawet jak straciła wzrok i maż ją opuścił. W 1939 roku zatrudniła pełnomocnika do prowadzenia zajazdu (gospody). Pełnomocnik miał dwóch synów w SS którzy wymusili na niej zrzeczenie się gospody.
Jak mogę się dowiedzieć czegoś więcej? Istnieje gospoda?”
Pani Ella przysłała nam zdjęcie rodziny przed wspomnianą gospodą, niestety tylko część osób udało jej się opisać: „Na pierwszym planie z lewej strony siedzi prababcia, za nią stoi jej córka, która zmarła w wieku 18-19 lat (około 1931-32 roku). Za nią z rowerem stoi mój dziadek Friedrich Muller (po ojcu). Friedrich zmarł na wojnie w 1945 roku. Friedrich miał dwoje dzieci Senona i Gertrudę ( moja mamę). Senon chory na gruźlicę leczył się w Szwajcarii i tam został, ma teraz 89 lat. Mama zmarła. Moja babcia Marta z domu Nowicka pochodzi z Niewierza.”

W imieniu pani Elli zwracamy się do Państwa z prośbą: Czy ktoś jest w stanie dołożyć jakąś cegiełkę do wiedzy o tej rodzinie?
Informacje można przesyłać na naszego maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. albo dzwonić pod nr 515 177 418

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl