Taki tytuł nosi wystawa, której otwarcie nastąpiło 1 września 2008 roku o godz. 1700 w sali kameralnej Centrum Kultury w Śmiglu.
Autorami wystawy są: Janusz Jaskulski – dyrektor muzeum instrumentów muzycznych w poznaniu i artysta fotografik Zygmunt Gajewski.

Wystawa składa się w przeważającej części z pięknych fotografii przedstawiających dudziarzy i zespoły dudziarskie (nie tylko z Polski). Są też publikacje na temat dud wydane m.in przez Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu oraz dwie miniatury – dudy białe, dudy czarne.
Przybyli na otwarcie wystawy goście mieli okazję wysłuchać kilku słów wprowadzenia od autorów na temat dud i dudziarstwa nie tylko z naszego regionu. Wystawa, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy czynna będzie do 21 września br.