Na pikniku spotkać można było starszych i młodszych miłośników książek. Z uwagi na nieobecność pisarki Wioletty Piaseckiej, która z przyczyn losowych nie zdołała dotrzeć na piknik, bibliotekarki przygotowały dla dzieci przedstawienie kukiełkowe. Wcielając się w różne role, odegrały scenariusz oparty na motywach baśniowej biografii H. Ch. Andersena Wioletty Piaseckiej pt.: „ W poszukiwaniu szczęścia”.
Głównym celem organizatorów było pokazanie biblioteki i pracy bibliotekarek od kuchni. Posłużyły temu karykatury wykonane przez A. Szulca, które wiernie oddały osobowość i charakter pracy bibliotekarek. Niespodzianką dla gości były domowe wypieki przygotowane przez organizatorki. Na pikniku można było również, a może przede wszystkim kupić książkę. Zainteresowanie też było niemałe. Specjalnie dla dzieci bibliotekarki przygotowały konkursy i quizy. Przy okazji pikniku wręczono podziękowania dla wiernych czytelników, które otrzymali: Irena Sabina Wieczorek, Leonia Sobczyk, Helena Wypych, Marian Maćkowiak, Cecylia Maćkowiak, Aleksandra Marciniak, Jerzy Śmigaj, Lucyna Płóciennik, Ewa Baranowska, Kazimiera Thiel-Waltrowska, Krystyna Wiśniewska, Klaudia Konieczka, Angelika Konieczka, Kinga Graczyk, Agnieszka Olejnik, Janina Ratajczak, Mirosława Cichoszewska, Cecylia Jadach, Maria Adamczak, Danuta Trzcińska, Zofia Ratajczak, Zofia Maćkowiak, Stefan Klupsz, Maria Szpejnowska, Mirosława Szkudlarczyk, Aneta Frąckowiak, Maria Szudra, Justyna Gindera, Józef Samol, Longina Ratajczak, Wiesława Bobowska, Magdalena Rychel, Maria Kurowska, Elżbieta Grobelna.
Przyjaciółmi biblioteki zostali: Bronisława Cichoszewska, Jarosław Bartowiak, Janina Rutkowiak, Beata i Wojciech Mikołajczak, Teresa i Michał Gruszeccy, Małgorzata i Jerzy Adamczewscy, Elżbieta i Roman Stachowscy, Beata i Piotr Kaczmarek.

Danuta Hampel
Foto Danuta Hampel