Zajęcia poświęcone były również polskiej poezji współczesnej. Bohaterem tej części wykładu stał się Zbigniew Herbert. Mimo, że w małym śmigielskim teatrze spotykamy dzieci zarówno ze szkoły podstawowej, jak i uczęszczające do gimnazjum, to przy okazji spotkania z profesorem Januszkiewiczem, udało się znaleźć złoty środek, dzięki któremu można było ukazać filozoficzno-poetyckie przestrzenie tak, by wszyscy je zrozumieli lub też zostali zainspirowani do ich poznania.

Rozmowa o wierszach i ich wnikliwa interpretacja stanowią podstawę do pracy nad inscenizacjami teatralnymi. Dlatego tak niezwykle ważne są spotkania z ludźmi, którzy mogą dzieci i młodzież w sposób szczególny zachęcić do przygody z poezją. Profesor Michał Januszkiewicz to naukowiec, którego wiedza, pasja i zaangażowanie, wywarły ogromne wrażenie na młodych aktorach i co najważniejsze, zainspirowały do wnikliwej pracy nad tekstami.

• a1
  • a10