Uwaga obecni i byli mieszkańcy Śmigla (stare fotografie)

51Stare fotografie

Centrum Kultury w Śmiglu zwraca się do obecnych i byłych mieszkańców Śmigla oraz wszystkich osób posiadających stare fotografie Śmigla i okolic o udostępnienie ich w celu zeskanowania i umieszczenia na naszej stronie internetowej w folderze - Śmigiel i okolice w starej fotografii.

Stare fotografie osób w strojach ludowych

Centrum Kultury w Śmiglu zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Ziemi Kościańskiej o udostępnienie starych fotografii rodzinnych na których znajdują się osoby w strojach ludowych naszego podregionu (zdjęcia z wesel oraz inne okolicznościowe). Prosimy także o informacje kto z Państwa jeszcze posiada stare stroje (nawet ich fragmenty), które można byłoby sfotografować. Trwają prace nad rekonstrukcją strojów z okolic Śmigla i Kościana. Wszelkie informacje na temat kroju i kolorystyki tych strojów są również bardzo pożądane. Mamy nadzieję, że apel ten nie pozostanie bez echa gdyż chodzi o ratowanie naszego dziedzictwa narodowego.
Kontakt:
osobisty: Centrum Kultury w Śmiglu ul. T. Kościuszki 20, 64-030 Śmigiel,