rodo

Na stronie WWW i Facebooku biblioteki zamieszono dziesięć ilustracji przedstawiających znanych autorów literatury polskiej i światowej w stroju św. Mikołaja, należało rozpoznać kogo przedstawiają ilustracje, podać imię i nazwisko każdego z autorów.
Można było skorzystać z podpowiedzi : ułożonych losowo cytatów i opisów charakteryzujących poszczególne osoby. Do konkursu bibliotekarki wybrały autorów, których twarze znane są z mediów, wśród nich znaleźli się np. Katarzyna Grochola, Joanne Kathleen Rowling, Paulo Coelho czy Andrzej Sapkowski.
Choć były opinie internautów, że konkurs do łatwych nie należał, to obecni na piątkowym spotkaniu zwycięzcy twierdzili , że znalezienie odpowiedzi nie zajęło im wiele czasu, rekordziści uporali się w niecałą godzinę. A starać się było warto, bo śmigielscy sponsorzy okazali się hojni i nagrody były nie do pogardzenia.
Wpłynęło ponad 60 maili, w tym 37 z prawidłowymi odpowiedziami, które wzięły udział w losowaniu nagród. Nagrody tradycyjnie wylosował pierwszy czytelnik, który następnego dnia po zakończeniu konkursu odwiedził bibliotekę, tym razem był to Pan Roman Ławniczak. W podsumowującym spotkaniu wzięło udział 12 osób. Bibliotekarki chętnie wysłuchały uwag dotyczących konkursu i wskazówek na przyszłość, a następnie kierownik biblioteki Danuta Hampel wręczyła nagrody, które otrzymali:
Jakub Dudziński ( Karśnice) - zaproszenie do Starego Młyna
Michał Majer ( Śmigiel) - talon wartości 50 zł do zrealizowania w AGORZE
Marek Stachowski ( Śmigiel) - pizza rodzinna z Pizzerii ITALIANO
Wojciech Czachowski ( Czacz) - pizza rodzinna z Pizzerii ITALIANO
Beata Żyto (Żegrówko) - bon o wartości 50 zł do zrealizowania w księgarni
Adam Olejnik ( Żegrowo) - Karnet upominkowy o wartości 50 zł uprawniający do zabiegów w Gabinecie Kosmetycznym „FOR YOU”
Anna Tomaszewska (Śmigiel) - zestaw słodyczy o wartości 25 zł
Iwona Włoch (Śmigiel) - zestaw słodyczy o wartości 25 zł
Paulina Klupsz (ŚMIGIEL) - pakiet książek dla dzieci
Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem organizatorów oraz nagrodzonych (bardzo sympatyczne, że niektórzy przybyli z rodzinami). Do fotografii dołączył też wicestarosta kościański Stefan Stachowiak, który jest aktywnym czytelnikiem biblioteki.
Bibliotekarki dziękują wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w zabawie, a szczególnie WŁAŚCICIELOM FIRM, którzy ofiarnie sponsorowali nagrody konkursowe:
Pani Mirosława Stasik – Pizzeria ITALIANO
Pani Katarzyna Łabęda – Gabinet Kosmetyczny FOR YOU
Pan Mirosław Grzesiewicz – Bar AGORA
Pan Piotr Ratajczak – Pub- STARY MŁYN.

K. Styzińska