Narodowe Czytanie - 2 września - Zapraszamy

nar czyt1

Narodowe czytanie 2.09.2017 godz.16.00

Miejska Biblioteka Publiczna w Śmiglu angażując się od kilku lat w program Narodowego Czytania i w tym roku, zachęci do sięgnięcia po wielką literaturę. Tym razem przywołany zostanie dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Wydarzeniu, w którym wezmą udział: dzieci i młodzież z grupy teatralno- literackiej „Przyjaciele” działającej przy Centrum Kultury w Śmiglu, pracownicy tejże instytucji, zaproszeni naukowcy oraz aktorzy, a także mieszkańcy miasta - towarzyszyć będzie motto „A włócz się ,poezjo włócz(...)”.Słowa Poety zostały wybrane dlatego, gdyż podczas przygotowanej imprezy podkreślone zostaną przede wszystkim fragmenty najbardziej liryczne, subtelne, mające wymiar ponadczasowy, uniwersalny. Nie zapomniano również o aspekcie polskości, który towarzyszy „Weselu” niemal od pierwszych stron. Bronowicki weselny stół przepełniony jest polskością. Słowom mistrza Wyspiańskiego potowarzyszy scenografia, w której odnajdziemy rekwizyty zasugerowane przez autora dramatu w didaskaliach. Niektórzy z czytających będą ubrani w tradycyjne stroje ludowe oraz stroje przywołujące klimat dawnego Krakowa. Muzyka, którą usłyszymy w tle również będzie ściśle kojarzyła się z naszą rodzimą kulturą. Czytający - z jednej strony mieszkańcy naszego miasteczka, a z drugiej strony – reprezentanci kultury ze stolicy Wielkopolski także nie zostali wybrani przypadkowo. Spotkanie takie ma bowiem spowodować niezwykłą interakcję odległych od siebie światów, a jednak - podobnie jak u Wyspiańskiego zatopionych w umiłowaniu polskości i poetyckości. Oto idea, którą mamy nadzieję wprowadzić w życie.

 

 


 

Wyniki XVII Turnieju Wsi i Osiedli

Pomimo zmiennej pogody udało nam się rozegrać XVII Turniej Wsi i Osiedli, Wonieść 2017. Trzynaście trzynastoosobowych drużyn wystartowało w pięciu konkurencjach. Po raz drugi w historii turnieju wygrały Bielawy. Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję, że wszyscy się dobrze bawili.

Czytaj więcej...

Zajęcia w CK

zbiorowka

Uwaga!

Od marca 2017 roku cena za zajęcia baletowe wynosić będzie 70 zł/m-c. Jeśli w grupie będzie więcej niż 15 dzieci cena spadnie do 60 zł/m-c. Zajęcia są w w czwartki. O godz. 16:15 - grupa dzieci od 3 lat, o godz. 17:15 - dzieci od 6 lat.

Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej "Carmen Deo"

 Reportaż TV Leszno z X Przeglądu:

https://www.youtube.com/watch?v=3LdTnDBBoAM

 

 Już teraz zapraszamy na kolejny przegląd, który odbędzie się w dniach 13-14 października 2017 r.

 

 patroni

 

Nieodpłatna pomoc prawna 2017

Od 1 stycznia 2017 r. udzielana będzie nieodpłatna pomoc prawna. 

Adwokaci będą przyjmować w Gminnym Centrum Informacji przy

Centrum Kultury w Śmiglu przy ul. Kościuszki 20, w dniach:

- środa od godz. 10.00 do godz. 14.00

- piątek od godz. 13.00 do godz. 17.00

Czytaj więcej...

Uwaga obecni i byli mieszkańcy Śmigla (stare fotografie)

51Stare fotografie

Centrum Kultury w Śmiglu zwraca się do obecnych i byłych mieszkańców Śmigla oraz wszystkich osób posiadających stare fotografie Śmigla i okolic o udostępnienie ich w celu zeskanowania i umieszczenia na naszej stronie internetowej w folderze - Śmigiel i okolice w starej fotografii.

Czytaj więcej...

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl