9

Pomimo zagrożenia pandemicznego, które zamroziło życie gospodarcze i kulturalne nie tylko w Polsce, członkowie sekcji podjęli się niezwykłego zadania. Od początku zagrożenia pandemicznego fotografowali to, co działo się wokół nas, w naszej społeczności oraz tam, gdzie przebywali w danej chwili. Zmieniająca się niemalże z godziny na godzinę rzeczywistość, gdy z ludzi wolnych zostaliśmy więźniami, wywołała w jednych strach, w drugich bunt, w jeszcze innych niepewność. Zakazy, nakazy, zawładnęły naszym życiem. Wszystko to działo się pod czujnym okiem fotografów, którzy towarzyszyli z aparatami, przede wszystkim śmigielskiej społeczności, która musiała odnaleźć się w czasach pandemii. Każdy radził sobie jak potrafił. Rząd nakazał noszenie rękawiczek, lecz nie zadbał o to, by były dostępne. Analogiczna sytuacja dotyczyła płynów dezynfekujących i masek. Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce. To, w jaki sposób sobie radzili, każdy może zobaczyć na zdjęciach. To tylko część prac, nie zawsze chronologicznych, wymagających słowa wyjaśnienia. Zapraszamy.

 

 

 

0005

Sekcja fotograficzna działająca przy Centrum Kultury, pod kierunkiem Sławomira Skrobały utrwaliła na fotografiach wydarzenia związane z uroczystościami Nawiedzenia kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w śmigielskich parafiach.

 

 

 

 

 

cien10

23 lutego br. na scenie Centrum Kultury w Śmiglu odbył się spektakl "Królowa Śniegu" w wykonaniu tearu cieni Nemno z Rzeszowa.

 

 

 

 

si6

8 marca br. w Centrum Kultury w Śmiglu odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Tym razem na naszej scenie wystąpił, znany naszej publiczności, Jacek Silski. Artysta po raz kolejny udowodnił, że w stworzeniu miłej atmosfety na koncercie nie ma sobie równych.

 

 

wiecz12

Grupa literacko-teatralna "Małe Zwierciadło" działająca przy Centrum Kultury w Śmiglu, pod kierunkiem Kingi Kaźmierczak zaprosiła 23 lutego br. mieszkańców gminy na wspólne przeżywanie poezji, muzyki i tańca.

 

 

 

 

fel6

Z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjan Andrzejczak, były wokalista Budki Suflera, ruszył w Polskę na specjalną, jubileuszową trasę. Jeden z koncertów odbył się w Śmiglu z okazji Walentynek.
Felicjan Andrzejczak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Wykonawca niezapomnianych przebojów takich jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”, które goszczą w sercach Polaków od pokoleń.

  

 

balsmig209

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zaprosiliśmy dzieci na Balik Karnawałowy do Centrum Kultury. Nie ma co ukrywać, że jest to największy taki balik w naszej gminie i bywa, że jest jak żywioł - trudny do opanowania. Tym razem było inaczej. Dzięki rodzicom, którzy włączyli się do zabawy oraz wolontariuszkom z Klubu Wolontariusza w Śmiglu, które wystąpiły jako maskotki - bawiliśmy się znakomicie. Na uznanie zasługuje także wysiłek rodziców włożony w przebrania dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu i zapraszamy za rok!

 

 

 

 

DSC 6553

31 stycznia br. gościł u nas Robert Celiński - z wykształcenia ekonomista, z zawodu - informatyk, a z zamiłowania - biegacz. To właśnie jego pasja biegania była tematem dwóch filmów, które przedstawił na spotkaniu w Śmiglu.

 

 

 

 

 

koncer (4)

25 stycznia br. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Czaczu oraz w kościele pw. św. Teresy w Starym Bojanowie odbyły się koncerty wokalne w wykonaniu Tria Wokalnego. W programie koncertu znalazły się przeboje muzyki klasycznej a także kolędy.

 

 

 

 

 

 

chor kok 2020 3

26 stycznia 2020r. chór „Harmonia” wystąpił w XX edycji koncertu „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” w Kościańskim Ośrodku Kultury już po raz osiemnasty. W koncercie wystąpili również: Chór im. ks. dra Józefa Surzyńskiego – Kościan, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej – Kościan, Stowarzyszenie Chór Męski ARION – Kościan, Towarzystwo Śpiewacze HARFA – Czempiń oraz Towarzystwo Śpiewu LUTNIA – Kościan. Chór ze Śmigla zaprezentował utwory: „Raduj się świecie” G. F. Händel, „My też pastuszkowie”, „Chór Aniołów śpiewa w głos” muz. Tore W. Aas oraz „Pastuszkowie Bracia mili” (z rep. Golec uOrkiestra).

Każdy chór otrzymał okolicznościową statuetkę. Koncert zakończył się wspólnym spotkaniem chórów przy kawie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl