cien10

23 lutego br. na scenie Centrum Kultury w Śmiglu odbył się spektakl "Królowa Śniegu" w wykonaniu tearu cieni Nemno z Rzeszowa.

 

 

 

 

wiecz12

Grupa literacko-teatralna "Małe Zwierciadło" działająca przy Centrum Kultury w Śmiglu, pod kierunkiem Kingi Kaźmierczak zaprosiła 23 lutego br. mieszkańców gminy na wspólne przeżywanie poezji, muzyki i tańca.

 

 

 

 

fel6

Z okazji 40-lecia działalności artystycznej Felicjan Andrzejczak, były wokalista Budki Suflera, ruszył w Polskę na specjalną, jubileuszową trasę. Jeden z koncertów odbył się w Śmiglu z okazji Walentynek.
Felicjan Andrzejczak to jeden z najbardziej rozpoznawalnych męskich głosów w Polsce. Wykonawca niezapomnianych przebojów takich jak „Jolka, Jolka pamiętasz”, „Czas ołowiu” czy „Noc komety”, które goszczą w sercach Polaków od pokoleń.

  

 

balsmig209

Tradycyjnie w drugim tygodniu ferii zaprosiliśmy dzieci na Balik Karnawałowy do Centrum Kultury. Nie ma co ukrywać, że jest to największy taki balik w naszej gminie i bywa, że jest jak żywioł - trudny do opanowania. Tym razem było inaczej. Dzięki rodzicom, którzy włączyli się do zabawy oraz wolontariuszkom z Klubu Wolontariusza w Śmiglu, które wystąpiły jako maskotki - bawiliśmy się znakomicie. Na uznanie zasługuje także wysiłek rodziców włożony w przebrania dzieci. Dziękujemy wszystkim uczestnikom balu i zapraszamy za rok!

 

 

 

 

DSC 6553

31 stycznia br. gościł u nas Robert Celiński - z wykształcenia ekonomista, z zawodu - informatyk, a z zamiłowania - biegacz. To właśnie jego pasja biegania była tematem dwóch filmów, które przedstawił na spotkaniu w Śmiglu.

 

 

 

 

 

koncer (4)

25 stycznia br. w kościele pw. św. Michała Archanioła w Czaczu oraz w kościele pw. św. Teresy w Starym Bojanowie odbyły się koncerty wokalne w wykonaniu Tria Wokalnego. W programie koncertu znalazły się przeboje muzyki klasycznej a także kolędy.

 

 

 

 

 

 

chor kok 2020 3

26 stycznia 2020r. chór „Harmonia” wystąpił w XX edycji koncertu „Śpiewamy Kolędy i Pastorałki” w Kościańskim Ośrodku Kultury już po raz osiemnasty. W koncercie wystąpili również: Chór im. ks. dra Józefa Surzyńskiego – Kościan, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej – Kościan, Stowarzyszenie Chór Męski ARION – Kościan, Towarzystwo Śpiewacze HARFA – Czempiń oraz Towarzystwo Śpiewu LUTNIA – Kościan. Chór ze Śmigla zaprezentował utwory: „Raduj się świecie” G. F. Händel, „My też pastuszkowie”, „Chór Aniołów śpiewa w głos” muz. Tore W. Aas oraz „Pastuszkowie Bracia mili” (z rep. Golec uOrkiestra).

Każdy chór otrzymał okolicznościową statuetkę. Koncert zakończył się wspólnym spotkaniem chórów przy kawie.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       projekt i wykonanie: primel.pl