zel27

9 listopada br., w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietąźkowie wystąpiły goszczące w tamtejszym internacie zespoły z Ukrainy "Zbrucz" i "Tango"

 

 

 

 

 

solo21

8 października br. odbyły się w Centrum Kultury przesłuchania strefowe do XIV Festiwalu Piosenki „SOLO – TUTTI 2016”, który odbędzie się 24 października w Bydgoszczy,
Bardzo cieszy nas fakt, że do udziału w festiwalu zakwalifikowały się wokalistki śmigielskiego Studia Piosenki Muzol: Ewa Przymus i Paulina Szczepaniak.

 

 

kolberg0039

Wczoraj odbyła się w Morownicy wyjątkowa uroczystość - otwarcie skweru, na którym umieszczona została tablica upamiętniająca dwie, ważne dla tej wsi postacie - Oskara Kolberga i Bogumiła Hoffa.

 

 

 

 

Jakie powodzenie miało pierwsze "Kino pod chmurką" w Śmiglu? Wystarczy obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia. "Gang Wiewióra" obejrzało ok. 250 osób!

klos41

Nawiązaniem do tradycji świętowania zakończenia żniw był Festyn Chleba i Kłosa. Odbył się on 15 sierpnia 2016 r. na boisku sportowym w Starym Bojanowie. W programie imprezy nie zabrakło charakterystycznego akcentu święta plonów – obrzędu dożynkowego, zaprezentowanego przez Zespół Pieśni i Tańca „Żeńcy Wielkopolscy” z Nietążkowa. Tancerze z zespołu wcielili się w rolę starostów dożynek i wręczyli wieniec z tegorocznych plonów Wiesławowi Kasperskiemu - przewodniczącemu Rady Miejskiej Śmigla, natomiast chleb odebrała Małgorzata Adamczak – burmistrz Śmigla. 

gcisierpien04

W lipcu i sierpniu br. odbyły się w GCI tygodniowe zajęcia komputerowe dla dzieci, w których brały udział dzieci w wieku w wieku od 6 do 12 lat. Zajęcia łączyły zabawę z nauką. W czasie zajęć dzieci zrobiły: zakładki do książek, wizytówki, kalendarze na 2017 r., plan lekcji, pocztówki z wakacji, rozwiązywały krzyżówki multimedialne i quizy. Nie zabrakło ulubionych gier i zabaw komputerowych.

gwk004

 Od 4 do 08 lipca br. odbyły się w GCI zajęcia komputerowe, w których wzięło udział jedenaścioro dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Zajęcia łączyły zabawę z nauką, a uczestnicy wykonali na nich m.in.: zakładki do książek, kalendarze oraz wizytówki. Dzieci bawiły się w quizy, zgadywanki, ciekawe gry komputerowe i kalambury. Odwiedziły również stronę internetową Centrum Kultury w Śmiglu aby zapoznać się z ogłoszeniami o imprezach organizowanych przez Centrum. 

 

wianki029

25 czerwca br. w odbył się w Czaczu Festyn Świętojański. Niestety pogoda bardzo pokrzyżowała nam plany. Zdążyliśmy rozegrać kilka konkurencji dla dzieci, folkowo zaśpiewały nasze niezawodne wokalistki ze Studia Piosenki "Muzol" i rozpętała się burza!

 

tajwan018

 31 maja br. mieliśmy niezwykłą okazję zapoznać się z kulturą Tajwanu. W Centrum Kultury otwarto bowiem wystawę malarstwa (dzreworytów) oraz fotografii z tej pięknej wyspy. Wystawie towarzyszył koncert muzyki tajwańskiej, pokaz kaligrafii, degustacja herbaty oraz przekąsek. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał specjalnie na tą okazję przybyły ambasador Tajwanu - Henry M.J. Chen. 

Na naszym facebooku dostępny jest filmik z tej uroczystości.
Wystawa będzie czynna przez najbliższy miesiąc. Zapraszamy.

kursgci025

 W dniach 23 i 24 maja br. w Gminnym Centrum Informacji przy Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się bezpłatne szkolenie komputerowe pn.: „Ucz się korzystać z komputera i Internetu”. Zorganizowane zostało we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu Oddział Zamiejscowy - Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Lesznie. Zajęcia prowadziła Mariola Linke – doradca zawodowy.

 

   

 

koncert muz017Piotr Zubek z Warszawy zdobył Grand Prix!
Komisja w składzie: Aleksander Maliszewski , Halina Benedyk oraz Marzena Osiewicz po przesłuchaniu 59 wokalistów w trzech kategoriach przyznała również następujące miejsca i wyróżnienia: