W bibliotece  zrobiło się bajkowo, ponieważ zawitały przedszkolaki  z panią Mirką i panią Małgosią w pięknych bajkowych strojach księżniczek, wróżek, myszki miki, pszczółki, motylka, nie zabrakło też kłapouchego i tygryska. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Czerwony Kapturek”,  a potem każde z nich opowiedziało o swojej ulubionej postaci z bajki, którą przyniosły w tym dniu do biblioteki. Następnie przedszkolaki odpowiadając na pytania  z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot,  kojarząc fragment bajki z tytułem, zgadując z jakiej to bajki oraz przemieniając się w Kopciuszka wybierającego „groch z popiołu”, zdały egzamin ze znajomości bajek na  szóstkę! Na koniec święto postaci z bajek uczciliśmy wspólną zabawą ruchową przy muzyce „Zamień się w bajkową postać”.

B.J.

• cz00001