(podsumowanie konkursu internetowego MBP w Śmiglu).

Miejska Biblioteka Publiczna nie walczy z konkurencją, jaką jest Internet, stara się wykorzystać go do własnych celów. Już drugi rok z kolei, w okresie świąteczno - noworocznym bibliotekarki zamieściły w Internecie konkurs, który miał na celu zapewnienie uczestnikom dobrej zabawy, a przy okazji reklamę Biblioteki i jej nowych form pracy w środowisku.

Konkurs pod nazwą: STROIMY ŚWIĄTECZNE DRZEWKO polegał na tym, że na stronie internetowej Biblioteki ukrytych zostało 35 małych ikon w kształcie prezentów, które należało odszukać i rozpakować, najeżdżając na każdy kursorem. Wewnątrz znajdowały się ozdoby choinkowe i litery hasła. Startujący mieli do wykonania 2 zadania. Należało odszukać wszystkie litery i uszeregować je tak, aby powstało hasło: tytuł kolędy „Cicha Noc”. Drugie zadanie było jeszcze łatwiejsze. Spośród ozdób choinkowych należało wskazać jedną, która ewidentnie nie nadawała się do tego, aby nią dekorować bożonarodzeniowe drzewko. Chodziło oczywiście o wielkanocne jajko - pisankę. Rozwiązania oraz swoje dane personalne należało wpisać do formularza konkursowego i kliknąć WYŚLIJ, a odpowiedź bezpośrednio trafiała na pocztę Biblioteki. Wpłynęło 46 prawidłowych odpowiedzi. Nie jest to dużo, Biblioteka liczyła na bardziej masowy udział - zwłaszcza dzieci i młodzieży, jednakże jest to liczba znacznie większa niż w roku ubiegłym. Internauci powoli wprawdzie, ale rozkręcają się z każdym rokiem. To dobrze, bo bibliotekarki chciałyby, żeby konkurs stał się tradycją, żeby w tym magicznym okresie , jakim są Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, kontynuować zabawę. W piątek, 13 stycznia w czytelni śmigielskiej biblioteki miało miejsce podsumowanie konkursu i wręczenie uczestnikom nagród, które wylosowała dla nich pierwsza czytelniczka, która 7 stycznia odwiedziła bibliotekę.
Niektórzy z nagrodzonych przybyli z rodzinami, spotkanie odbyło się więc w miłej, sympatycznej atmosferze. Nagrody wręczyli kierownik MBP w Śmiglu pani Danuta Hampel oraz dyrektor śmigielskiego Centrum Kultury Eugeniusz Kurasiński.
Biblioteka postarała się, żeby nagrody były zróżnicowane: „coś dla ciała” i „coś dla ducha”. Znaczącą część nagród ufundowali śmigielscy sponsorzy.
Kolację dla dwóch osób w swoim lokalu zafundował Pan Mirosław Grzesiewicz - właściciel Baru „AGORA”. Pani Krystyna Jaśkowiak z Glińska, która wygrała nagrodę, zapowiedziała, że na kolację do AGORY pójdzie z mężem, zabiorą też córkę. Lokal słynie wprawdzie z wyśmienitych sałatek, jednakże na co zdecyduje się rodzina Jaśkowiaków być może dowiemy się później.
Kolejne nagrody z gatunku: „dla ciała” wylosowały panie: Dorota Markowska z Bronikowa i Katarzyna Główczak z Kościana. Są to pizze ze słynącej z najlepszych pizz w mieście Pizzerii ITALIANO, które ofiarowała właścicielka – pani Mirosława Stasik.
2 bony o wartości 50 zł. każdy, otrzymały panie: Marta Piotrowicz z Kobylnik oraz Michalina Żyto z Żegrówka, natomiast 3 płyty z nagraniami Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Śmigla trafiły do pań: Anny Tomaszewskiej i Weroniki Żurek ze Śmigla oraz pana Łukasza Koniecznego z Grodziska Wielkopolskiego.
Bilet wstępu na koncert „Starego Dobrego Małżeństwa” wygrał Jakub Ratajski.
MBP w Śmiglu bardzo dziękuje sponsorom za wsparcie konkursu, a wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

(KAS)