Kapela Podwórkowa "Wiarusy"

Kapela Podwórkowa
Opis

Kapela Podwórkowa „Wiarusy” istnieje od września 2002 roku. Jej założycielem i kierownikiem jest Henryk Daszkiewicz. Kapela działa przy Centrum Kultury w Śmiglu.

Uczestniczyła z powodzeniem w wielu konkursach kapel podwórkowych.

Swymi występami Kapela wzbogacała programy dni miast, festyny  i biesiady organizowane przez gminy, stowarzyszenia lub inne organizacje społeczne oraz spotkania okolicznościowe.

W 2007 roku uświetniła swymi występami Międzynarodowe Targi Sera i Wina w La Capella (Francja). W 2011 roku Kapela koncertowała w zaprzyjaźnionym mieście w Czechach w Kamenice nad Lipou.

Podczas koncertu w 2012 roku w Pałacu Działyńskich w Poznaniu otrzymała certyfikat "Najlepsze w Polsce" za kultywowanie folkloru wielkopolskiego na scenach Polski i Europy.

Kapela "Wiarusy" w swym programie posiada utwory własnej kompozycji, piosenki biesiadne, ludowe oraz popularne szlagiery i przeboje okresu międzywojennego. Podczas koncertu piosenki i utwory muzyczne przedzielone są dowcipem i humorem.

Skład:

Katarzyna Jęsiek – akordeon, mandolina, śpiew

Henryk Daszkiewicz – bęben, śpiew

Łukasz Biegański – akordeon, gitara, saksofon, śpiew

Sławomir Kurzawa – gitara, śpiew

Antoni Dera – skrzypce, śpiew

Z repertuarem kapeli można się zapoznać na kanale YouTube

Henryk Daszkiewicz, tel. 504 474 172

Śmigiel, Miasto Wiatraków